English
 
شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷, ۰۸:۱۱
به شرکت مبین ایران خوش آمدید./ ثبت نام کنید / ورود
بازگشت

پیش بینی 24 هزار شغل در حوزه ICT دستاورد همکاری استانداری کردستان و مبین ایران

پیش بینی 24 هزار شغل در حوزه ICT  دستاورد همکاری استانداری کردستان و مبین ایران
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه با حضور نمایندگان هولدینگ مبین ایران گفت: تولید اپلیکیشن به زبان کُردی دستاوردی فراتر از درآمد مادی دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه با حضور نمایندگان هلدینگ مبین ایران گفت: تولید اپلیکیشن به زبان کُردی دستاوردی فراتر از درآمد مادی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در جلسه با حضور نمایندگان هولدینگ مبین ایران ضمن خیر مقدم و استقبال از همکاری با شرکت های زیر مجموعه آن هولدینگ خاطرنشان کرد: تولید اپلیکشین به زبان کردی دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی به همراه خواهد داشت که این، فراتر و ارزشمندتر از درآمد مادی حاصل از آن است.

فیروزی در ادامه زبان کردی را یکی از مهمترین سرمایه های ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه هدف ما توانمند سازی بخش خصوصی است و از آن بخش خواست تمام تلاش خود را برای حصول نتیجه و ایجاد همکاری های بیشتر با مجموعه مبین ایران را به کار ببرند. فیروزی تحقق پیشنهاد ایجاد سامانه 8*(ستاره هشت) به زبان کردی را زمینه ساز توسعه دولت الکترونیک در استان عنوان کرد و افزود: این سامانه 1400 خدمت الکترونیکی به مردم ارائه می کند که شهروندان می توانند با استفاده از آن به جای صرف وقت، هزینه، انرژی و ده ها آیتم مصرفی دیگر، در خانه خود به این خدمات دسترسی پیدا کنند. وی همچنین خاطرنشان کرد: ما میخواهیم سرمایه های استان افزایش پیدا کند، ایجاد اشتغال و خلق ثروت شود و این امر با بهره مندی از شرکت های دانش بنیان محقق شود.    

در این جلسه شرکت های زیرمجموعه هولدینگ توسعه الکترونیک مبین ایران به منظور فراهم نمودن زمینه های همکاری خود با دستگاه های اجرایی ذیربط و بخش خصوصی فعال در استان پیشنهاداتی ارائه کرده و وعده دادند از اقدامات توسعه ای و اشتغالزایی در حوزه IT و ICT حمایت مادی و معنوی نمایند.

ایجاد سرویس های مشاوره تلفنی، پیاده سازی حمل و نقل هوشمند شهری ITS ، ایجاد شهر هوشمند و ابر WiFi و همچنین سلامت و بهداشت الکترونیک از مهمترین پیشنهادات همکاری هلدینگ گسترش الکترونیک مبین ایران به شرکت های IT و ICT کردستان بود.

شایان ذکر است در تاریخ 95/05/19 با حضور 14 شرکت بخش خصوصی تفاهم نامه هایی با هدف توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال و خلق ثروت در این بخش، امضا شد که پیش بینی میشود 6 هزار شغل مستقیم و 18 هزار شغل غیر مستقیم در کردستان تولید کند و سهم استان از درآمد حاصل از آن تا سال 2020 بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان باشد.

 

استانداری کردستان

۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۶:۰۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت مبین ایران می‌باشد.