English
 
شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷, ۰۷:۵۵
به شرکت مبین ایران خوش آمدید./ ثبت نام کنید / ورود
بازگشت

حمایت از چرخه ایده تا محصول – FROM START UP TO IPO

حمایت از چرخه ایده تا محصول – FROM START UP TO IPO
سومین نشست تخصصی شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران با موضوع حمایت از چرخه ایده تا محصول – From Start Up to IPO روز سه شنبه در محل سالن کنفرانس شرکت مبین ایران برگزار گردید. در این نشست که با سخنرانی آقای دکتر فریدون قاسم زاده از متخصصین حوزه ICT و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف همراه بود

سومین نشست تخصصی شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران با موضوع حمایت از چرخه ایده تا محصول – From Start Up to IPO روز سه شنبه در محل سالن کنفرانس شرکت مبین ایران با حضور تنی چند از مسئولین و متخصصین حوزه ICT برگزار گردید. در این نشست که با سخنرانی آقای دکتر فریدون قاسم زاده از متخصصین حوزه ICT و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف همراه بود به بحث و تبادل نظر در خصوص ظرفیت¬های موجود در بازار ایران، چالشهای سرمایه گذاری و تقویت زیرساختهای حوزه تبدیل ایده به محصول پرداخته شد. آقای دکتر قاسم زاده با توضیح تجربیات شرکت افرانت در حوزه تبدیل شدن ایده اولیه افرانت به محصول نهایی و جذب سرمایه¬گذار توضیحاتی را ارائه نمودند و با تشریح وضعیت بازار جهان و ایران فرصت ایجاد یک "سیلیکون ولی" بومی را در کشورمان در شرایط فعلی بسیار مساعد دانستند. ایشان با اشاره به اینکه عصر امروز را می¬توان عصر Start Up نامید و منابع اصلی تجارت و پولسازی نیز افراد ایده پرداز و متخصص فعال در این حوزه خواهند بود، لزوم پافشاری بر روی چرخه تبدیل ایده به IPO(Initial Public Offering ) برای موفقیت کشور و ایجاد فرصت¬های کارآفرینی در کشور را از وظایف اصلی مسئولین ICT کشور دانستند.
آقای دکتر قاسم زاده با اشاره به اینکه امروزه در کشور ما تولید مقالات علمی و پژوهشی به مقدار مناسب و شاید حتی در برخی موارد بیش از اندازه انجام می¬شود اما مشکل عدم توان تجاری¬سازی علم در کشور از تبدیل شدن این نتایج به صنایع دانش بنیان تا حدود زیادی جلوگیری نموده است. ایشان با توضیح فرآیندهای استاندارد تبدیل ایده به محصول تجاری و اصول سرمایه گذاری پرخطر در این حوزه، اشاره داشتند که امروزه VCها روی افراد سرمایه گذاری می¬کنند نه ایده یا محصول چرا که این افراد مستعد هستند که یک ایده را موفق و سودده می¬کنند. ایشان همچنین در خصوص فرآیندهای spray and pray ، Take Over و Mentorship توضیحاتی را ارئه نمودند و با دسته بندی نحوه سرمایه گذاری در پروژه های Start up از Start Upهای معروف از جمله Google، Facebook و Dropbox آمارهایی را ارائه نمودند.
در پایان معاون پژوهش شرکت مبین ایران با اشاره به فعالیتهای انجام شده در این شرکت در راستای ایجاد چرخه ایده تا محصول و ایجاد یک سامانه جمع¬آوری ایده¬های نوین ICT توسط شرکت مبین ایران تحت عنوان پلاس آیدیا(Plusidea.ir) توضیحاتی را ارائه نمودند و از همه علاقمندان به سرمایه¬گذاری و همکاری در این حوزه دعوت به عمل آوردند.

 

نشست سوم

FROM START UP TO IPO

اسلاید‌های ارائه آقای دکتر فریدون قاسم زاده

نشست سوم

M2M FINAL-ed pdf

ایجاد سکوی M2M با زیر ساخت شبکه موبایل

نشست سوم

sillicon

کتاب شناخت دره سیلیکون

۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت مبین ایران می‌باشد.